Krásne 4. miesto vo florbale na Majstrovstvách Slovenskej republiky

ZŠ BRATISLAVA : ZŠ JAKUBANY – 0 : 1

Florbalistky ZŠ Jakubany na 4. mieste na Slovensku

Obrovský úspech sa podaril žiačkam Základnej školy s materskou školou v Jakubanoch, ktoré sa prebojovali až na Majstrovstvá Slovenskej republiky vo florbale, ktoré sa v dňoch 13. a 14. mája uskutočnili v Trenčíne. Cesta tam bola zložitá, najmä ak si uvedomíme, že florbal sa stáva jedným z najpopulárnejších žiackych športov a tohto roku sa do žiackych súťaží zapojilo vyše 400 škôl a okolo 6000 žiakov.

Žiačky Aneta Mačugová, Alica Mačugová, Katarína Vasiľová, Monika Muchová, Ivana Čomová, Simona Rybovčová, Kristína Kolčáková, Natália Rybovičová, Nikola Vojtovičová, Erika Krajňak a Lenka Dudová pod vedením učiteľa PaedDr. Michala Hanečáka museli postupne zvíťaziť na okresnej neskôr na regionálnej a nakoniec na krajskej súťaži a až potom ich čakala vytúžená cesta do Trenčína medzi najlepšie družstvá v Slovenskej republike. Po víťazstve v okrese museli zdolať víťazky z okresov Kežmarok, Levoča, ale hlavne dievčatá z hokejových tried z Popradu. V Lipanoch sa potom uskutočnilo krajské kolo, kde sa im podarilo vo finále zdolať minuloročné majsterky Slovenska, domáce Lipany, a tak postúpili na majstrovstvá Slovenska do Trenčína. Tam v prvom zápase ešte s roztrasenými kolenami z veľkomesta prehrali s hokejovými Piešťanmi 0 : 2, ale v ďalšom zápase s Bratislavou vyhrali 1 : 0. Ak chceli postúpiť, museli bodovať s Banskou bystricou, čo sa im aj podarilo a postúpili medzi 4 najlepšie družstvá Slovenska.

V semifinále podľahli neskorším víťazkám z Michaloviec a v boji o tretie miesto nestačili na skúsenejšiu Banskú Bystricu. Obsadili tak štvrté miesto a svojim sympatickým vystupovaním a jednotným športovým oblečením sa výrazne odlišovali od ostatných družstiev dostali ocenenie najsympatickejšie družstvo celých majstrovstiev. Za sebou zanechali žiačky zo športových tried z Bratislavy, Piešťan, Topoľčian iných veľkých miest.